שני, 13 נובמבר 2017 13:32

בעקבות כתבת תחקיר בנושא "קבלה לעם - בני ברוך" - תגובה על תגובה

בימים האחרונים, למי ששם לב לכך וקשה שלא, שמו של ארגון "קבלה לעם" מוזכר רבות ובמקומות מגוונים, כולל ברשת האינטרנט ובטלויזיה. הסיבה לכך, בין השאר, היא גם תביעת קבלה לעם את גל"צ ואת תאגיד השידור "כאן", אך גם כתבה שיצאה על הארגון באתר "העין השביעית" שכותרתה, "טענות מסמרות שיער".

מגוף הכתבה, עולות אמירות הקשורות לעניינים כאלו ואחרים, ביניהן "יחס בלתי הולם כלפי נשים", בהקשר של "פרשה אסורה לפרסום" ורמיזות על הקשר של כל זאת, לבכירים במקום. בנוסף, עולה מכתבה זו ובכלל מעיון מהיר ברשת, שאחת הטענות המרכזיות כלפי "קבלה לעם" היא שימושם הקלוקל בהליכי בית המשפט. כך למשל, ניתן להתרשם מכתבה בשם "המשתיקים" שמזכירה את הארגון, שתביעות שונות המוגשות הן בעצם תביעות שווא וסרק, שמטרתן לסתום את פיו של מי שמעוניינים להשתיק ובעצם, אינטרסים שונים חבויים בתביעות שכאלו. בין השאר, הן מאפשרות לתובעים למנוע מהציבור את מה שזכותו לדעת, כמה שמוכר וידוע כ"זכות הציבור לדעת", שהוא ערך עליון, בחברתנו. 

נכון לתאריך כתיבת פוסט זה, ניתן לראות בערוץ 11, קדימון (פרומו) אשר גם הוא עוסק בנושא המדובר ובו בעצם, מכינים אותנו לתכנית שבה ייחשפו דברים כאלו ואחרים כפי שזה נראה מהתמונה. הפרומו, שעניינו כאמור ארגון/עמותת קבלה לעם, עשה רעש ועניין ברחבי הרשת ובעיקר בפייסבוק וכנראה שבעקבות כך, החליט ארגון קבלה לעם להגיב, בטרם צאת הכתבה - כמה שנראה ניסיון "להקדים תרופה למכה" - כמו שאומרים. באתרם, פרסמו אנשי "קבלה לעם - בני ברוך" תגובה, שדי נראית כמו כל תגובה אחרת כיום, אשר מתחילה בכך שאלו שמפנים כלפיהם אצבע מאשימה, ממהרים לטעון שהם אינם אשמים וש"הכל טענות ממוחזרות". לא פעם, בחיק טענות כאלו נמצא גם יחצן שמייעץ מה לטעון והנה ראו איזה פלא; גם בקבלה לעם יש מי שמייעץ להם מה לעשות, רני רהב שמו. רהב, הוא זה שעומד מאחורי תגובת העמותה העשירה והגדולה, לאתר ה"עין השביעית"

במסגרת תגובתם על המהומה הנוכחית, הם מעלים באופן מוזר מני שמות של חכמי ישראל, של מקובלים וחשובים כגון הרמב"ם, בעל הסולם, הרב קוק, וזאת ייתכן בכדי שהקורא הממוצע יחשוב שהם קשורים אליהם באופן מיוחד, למרות שכל יהודי בעצם, קשור לדמויות של צדיקים אלו שמשכמן ומעלה. די כמו שכל יהודי ו/או ישראלי גם קשור לאימרת "ואהבת לרעך כמוך" ו"ערבות הדדית", שעמותת קבלה לעם כביכול מתיימרת לאמץ כמוטו שלה. בנוסף, מנסים לטעון קבלה לעם בתגובתם שהם "נרדפים" כמו שהמקובלים פעם היו. כמובן שזה גם לא נכון והנה לפי כמות התביעות יוצא שאולי הם אלו שרודפים. שהרי לא מדובר כאן, כפי שהם מנסים לצייר זאת, על "קבוצה קטנה" ובטח ובטח שלא על "מקובלים".

כיום, כולנו יודעים שהקבלה פופולארית עד מאוד ולא נרדפת כלל אלא להפך, רבים נוהרים למקומות שעוסקים בה. וברור שגם כל אותם המגיעים למקומות של לייטמן, כמו למקומות של אחרים, אינם "מקובלים" כי אם אנשים פשוטים שהחליטו להיות חסידים של האיש, כמו שלכל מקום/גורו/רב יש את חסידיו. הקבלה, לא שייכת לא לחסידים של איש, לא לפעילים פוליטיים של אף אחד, לא למפלגות, עמותות ו/או למגלומנים כאלו ואחרים שרואים עצמם ממשיכי דרך כשהם לא פעם מעוותי אמת, של צדיקים אמיתיים כמובן. 

ועדיין, כמובן שבהקשר לכל הדברים, תוך התייחסות לכתבה שתשודר, לדמויות שבה ולתגובת קבלה לעם, יש לציין: לא מזמן, בחודש מאי האחרון, הסתיימה לה תביעה כזו מסוג תביעת סרק ושווא של ארגון קבלה לעם, כנגד משפחה פשוטה בישראל, הזוג סיגל ורונן דבח (כותבים באתר זה). התביעה, שהייתה כמוסבר תביעת השתק, הכילה בתוכה כמה וכמה מניעים להגשתה והיא נמשכה כשלוש שנים. במשך זמן זה, טורטרו בני הזוג לבית המשפט ולדיונים שונים, זאת תוך שהם נאלצים להתמודד עם טענות שקריות והזויות נגדם, מפי באי כוח העמותה. המדובר, על מר עוה"ד עדו לשם ולצדו עוה"ד חנוך מילביצקי, שטוען שהוא "היועץ המשפטי של בני ברוך", כשבמקביל הוא גם על תקן יו"ר אופוזיציה בעירית פ"ת (לאחר שהפסידו בבחירות) וכמובן, תלמיד של לייטמן (עבור לייטמן, הוא חילק בעבר גם עיתונים בצמתים).

לבסוף, למרות עקשנותו של עוה"ד להמשיך עם התביעה זמן כה רב, הוא הבין שהוא יפסיד בה ולכן, הוא משך אותה. ברור שעינוי הדין שעברו בני הזוג 3 שנים לא בא לידי ביטוי בהוצאות שהוטלו על העמותה, אך עדיין, ניתן לראות כיצד הצדק בחלקו יצא. גם אם לא כולו, שכן, פסק דין כנגד העמותה שמגישה תביעת סרק, היה חושף עוד יותר את האמת.

ולכן, כשמתייחסים לתגובתם בנושא, הרי שחלק גדול ממנה אם לא כולה, זו תגובה שאמירותיה הן בגדר המצאה, סוג של מניפולציה ואמירת שקרים ובדיות, למרות שהמציאות מוכיחה שגם זה, לא פעם עובד. תשאלו את מתנגדי טראמפ. עם זאת, אנחנו לא כמו האמריקאים, שאוהבים פופוליזם ברמתו השטוחה. פה בארצנו הקטנה, אצלנו, כבר לא צריך ארגונים, עמותות, גופים ושאר עניינים, שיספרו לנו מה יעשה לנו טוב וכיצד. כשזאת בד"כ, יקרה רק אם "נבוא אליהם", אם "נתרום להם" וכל השאר, המוכר והידוע. התפכחנו והתבגרנו.

בזמנים אלו, יש לנו כבר את כל חכמינו הרבים להישען עליהם גם בלי "ממשיכי דרך", מתרימי כספים, או אנשים שקוראים לעצמם רב כשהם לא כאלו ובעצם, אנחנו בתקופה שבה אין עוד צורך במתווכים. לא בינינו לבורא, לא לתורה ולא לקבלה. בטח שאין לנו צורך בתשובות מומצאות, בתגובות שבהן נאמר כל דבר מלבד האמת והתייחסות אליה - ונכון לעכשיו, זו תמונת המצב: "אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים". זה זמן הגאולה, של הדור האחרון האמתי ושל הסתכלות נאורה קדימה, בלי צורך בשטיפות מוח, פוליטיקה ושאר שטויות שלא מעטים מנסים להעמיס עלינו כעָם. ובהתאם, במקרה המדובר, כל שנותר הוא לצפות לכתבה שתשודר בשעה 21:00 בערב, ביום רביעי ערוץ "כאן".

תגובת סיגל דבח לתגובת קבלה לעם, לאחר שכאמור סיגל ובעלה נתבעו והוטרדו ע"י העמותה במשך 3 שנים, כדלהלן:

"הבהרה והתייחסות לתגובת העמותה: גם נגדי ונגד בעלי, קבלה לעם הגישו תביעה מלאת שקרים והכפשות. במשך כל המשפט אף השופט הסביר להם שאין בתביעתם כלום. לבסוף, לאחר שגררו אותנו במשך שלוש שנים, ולאחר שלב חקירת עדי התביעה (של קבלה לעם), הופרכו עדויותיהם ורגע לפני פסק הדין הובהר להם שכדאי להם למשוך את התביעה שלהם לטובתם, והם משכו אותה. כמובן שהוטלו עליהם הוצאות משפט. וכפי שניתן לראות, זו עוד תביעת סרק שיקרית, אחת מיני רבות מצדם. תביעה שכחלק ממטרותיה היתה לא לשלם חובות מפסקי דין קודמים שהיו לחובתם - וכל מה שנאמר הוא על קצה המזלג בלבד. מעבר לכך, לא מדובר בקבוצת "מקובלים" קטנה ומסכנה הנרדפת על ידי מתנגדיהם. אלא בעמותה חזקה ועשירה ובעלת כח פוליטי במועצת העיר פתח תקווה, בתוך הליכוד, בבתי ספר ובמקומות רבים נוספים. כל הניסיונות מצדם להציג את העניין כמעין "רדיפת מקובלים" זו מניפולציה ושקר מיסודו. ידוע שכיום, כמעט אין איש שרודף כיום את הקבלה הפופולרית ובשורה התחתונה, ניתן לראות מי הגוף הגדול העשיר שרודף אחרים ואחרינו במשך שנים".

 

5 תגובות

 • קישור לתגובה רונה חמישי, 16 נובמבר 2017 05:10 פורסם ע"י רונה

  ההיתי שם, שקרים, המשיח שהמליך את עצמו, זה לייטמן, אנשים צריכים להבין באמת מה קורה להם, רוצים להשתלט על מדינת ישראל, פשוט מפחיד להיות שם

 • קישור לתגובה לא בני ברוך רביעי, 15 נובמבר 2017 23:57 פורסם ע"י לא בני ברוך

  הייתי פעם בבני ברוך ועזבתי מסיבות שבהן עוסק התחקיר עליהם וקשור ליחס לנשים ולכך, שבאתי ללמוד קבלה ולא להצטרף לפוליטיקה. בסוף לא למדתי קבלה באמת כי זה לא מה שהרגשתי שמלמדים שם, אבל לליכוד התפקדתי לצערי. אני שמאלני כמו רוב חבריי בקבלה לעם והתנגדנו לזה וגם כי לייטמן תמיד אמר לנו שאין קשר בין קבלה לפוליטיקה. שמח שעזבתי. הנה הלינק לכתבה ששודרה למי שפספס https://www.youtube.com/watch?v=iUkoVY4l8es&list=PLadu49pFya_44XJVd87KwAIVTPqOaHWR6

 • קישור לתגובה האמת על לייטמן רביעי, 15 נובמבר 2017 21:21 פורסם ע"י האמת על לייטמן

  וואו ראינו את התחקיר. צמרמורת! ברור שהבכיר שעליו הם דיברו אגב הוא לייטמן עצמו! לא ברור לי ממה למה ומדוע נשים חוששות בעידן זה? הרי יש תצהיר שנמסר בנושא (ונמשך...) אז שתקומנה ותספרנה מה היה להם עם לייטמן!

 • קישור לתגובה לא עורך דין שלישי, 14 נובמבר 2017 17:38 פורסם ע"י לא עורך דין

  שמעו, היום כל נעל בית עורך דין. זה מקצוע שהפך להיות יותר קל לעבוד בו מכל מקצוע אחר וזו בעיה, לא רק כי כל אד ואחת עורכי דין, אלא כי השחיתות בתחום מחרידה בגלל זה. אינסוף קומבינות עושים עורכי הדין בקליקה של עצמם עם עצמם ועם שופטים ושאר משפטנים. מה יהיה?

 • קישור לתגובה מבהיר הבהרה שני, 13 נובמבר 2017 18:55 פורסם ע"י מבהיר הבהרה

  תגובת קבלה לעם לטענות בכלל:
  http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%AA%D7%92%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%AA%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A8-%D7%9B%D7%90%D7%9F

השאר תגובה